Současná epidemie a s ní spojená vládní nařízení rozhodně nepřejí ani sportu. Veslování je venkovní sport, ale v zimě se na vodě jezdit nedá. A ani povolení amatérských venkovních aktivit do počtu dvou sportovců tréninku neprospívá. Ve vnitřních prostorách se trénovat ani závodit nesmí a tak veslaři přišli i o závody v halovém veslování - na veslařských trenažérech. Zájemci z Veslařského klubu Přerov mají půjčené trenažéry doma a snaží se trénovat.
Díky aktivitě Českého veslařské svazu a spolupráci s nizozemskou společností se alespoň podařilo zorganizovat „Virtuální Mistrovství ČR 2021 ve veslování na trenažéru“. Závodilo se z domova jednotlivých sportovců, kdy trenažéry byly připojeny k počítači a na něm se zobrazoval průběh závodu obdobně, jako kdyby seděli na trenažérech vedle sebe ve sportovní hale (tak, jak to probíhá, když v názvu MČR chybí slovo „virtuální“).
Virtuální MČR se jelo v sobotu 13. 2. 2021 a výborně si na něm vedl přerovský junior Martin Sedlák. Stříbrný medailista z loňského juniorského Mistrovství Evropy ukázal, že za to umí vzít a celý závod se držel na skvělém druhém místě. Dvoukilometrovou distanci zvládl pod 6 minut a 10 sekund a časem 6:08,7 si vyjel stříbrnou medaili, když jej předjel pouze táborský Jan Čížek!
Oba jmenovaní si dokonce zajistili svými výkony účast na Mistrovství světa. Jan Čížek si účast zajistil druhým místem na evropské kvalifikaci. Martin Sedlák jel kvalifikaci na Mistrovství světa na konci ledna jeho zajetý čas je pátý nejrychlejší. Jak to dopadne, to se uvidí v sobotu 27. 2. 2021, kdy se Mistrovství světa (opět virtuální formou) pojede. Tento čtvrtek proběhla generální zkouška, která měla prověřit technickou připravenost a vypadá, že je vše v pořádku.

Generálka na MS Generálka na MS
Na virtuální Mistrovství ČR závodili i další přerovští závodníci – Tomáš Gajdušek skončil mezi sedmi desítkami startujících juniorů na solidním 24. místě. Výborný výkon předvedl loňský úspěšný žák a stříbrný medailista z Mistrovství České republiky Jan Příkopa. Honza tedy teprve do dorostenecké kategorie vstoupil a mezi bezmála stovkou účastníků zajel čas 7:07 a skončil ve třetině startovního pole.