Aprílové počasí provázelo v sobotu 9. dubna 2022 Mistrovství ČR na dlouhé dráze, které so po 4 letech vrátilo na plavební kanále z Vraňan do Hořína. Veslařský klub Přerov vyslal pouze dvě posádky a obě shodně obsadily 12. místo.
Silný vítr a teplota kolem 4 stupňů rozhodně nejsou pro veslování ideální, i když směr větru kopíroval směr závodu. Naštěstí se předpovídaný déšť dostavil až po skončení závodů, zato s sebou přinesl kroupy a duhu.

IMG 20220409 170220

Závody se konají distanční formou: závodníci na trať vyráží ve třicetisekundových intervalech a závodí se pouze v individuálních disciplínách - pároví veslaři na skifech a nepárové na dvojkách bez kormidelníka. Po desáté hodině se na trať vydal dorostenec Jan Příkopa a určitě si i v uvedených podmínkách nevedl zle. 12. místo mu totiž zaručuje účast na kontrolních závodech, na kterých se za čtrnáct dní budou (již na klasické dvoukilometrové trati) vybírat adepti reprezentace.

IMG 20220409 100804
Mužská dvojka bez kormidelníka Martin Sedlák - Tomáš Gajdušek měla vyšší ambice než dvanácté místo a kluci byli zklamaní. Jsou ale v dospělé kategorii teprve pár měsíců a věříme, že svou kvalitu prokážou.

IMG 20220409 132330
Přerov zanechal na MČR medailovou stopu: náš odchovanec Tomáš Šišma, který jezdí v pražské DUKLE. Tomáš zvítězil v kategorii do 23 let zvítězil a celkově dojel na skvělém 3. místě.

IMG 20220409 152522

Již další víkend se konají jarní závody v Brně a za další týden zmíněné "kontrolky".